Návrat na hlavní stranu

Východní Čechy pro návštěvníky i turisty

Turistický region Východní Čechy se v posledním období stává stále více zajímavější a atraktivnější pro návštěvníky z tuzemska i ze zahraničí.
Pro aktivní turistiku nabízí nejenom krásnou přírodu a zdravé životní prostředí nížinného, podhorského i horského charakteru, ale i atraktivní turistické cíle, jež jsou výsledkem staleté tradice osídlení tohoto kraje a také činnosti mnoha anonymních i slavných osobností.
Zatímco východočeské Polabí je krajem převažující roviny s příznivým teplým klimatem a množstvím příležitostí pro koupání, pro provozování vodních sportů, pro pěší turistiku či cykloturistiku, Adršpašsko-teplické skály jsou unikátní přírodní rezervací. Orlické hory a oblast Kralického Sněžníku lákají zejména milovníky horské turistiky a zimních sportů. Na území celého regionu se rozvíjí agroturistika, zvláště se zaměřením na tradiční chov koní.
Návštěvníci Východních Čech se mohou seznámit nejenom s lidovými a folklorními tradicemi včetně řemeslné výroby, poznat ojedinělé množství hradů a zámků, starobylých vojenských pevností a opevnění, městských památkových rezervací a mnoha dalších atraktivních památek renesanční, barokní, secesní i moderní meziválečné architektury. Mohou se vydat po stopách Matyáše B. Brauna, J. W. Goetha, J. Gočára, B. Smetany, B. Martinů a mnoha dalších světově známých osobností, mohou využít bohaté nabídky lázeňských pobytů i kongresů a aktuálních společenských, kulturních a sportovních akcí, jež jsou lákavým kořením života tohoto regionu.

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím 4 názory)

Jajinka21.05.2004 v 12:58
Ja ve Vychodnich cechach nebydlim, takye nevim. Nevite nahodou kde bych nasla nejakej referat na nejakej region?

Kuko13.05.2004 v 06:19
Vychodne Cechy su prekrasne s lesmy a skalnatymi
kopcami.A tu ziju lide najmilsi.

nespokojená pražačka24.03.2004 v 13:38
Já bych se do východních čech moc ráda odstěhovala /měla bych kam/, ale nemám tady práci

Lucie Erbenová01.03.2004 v 16:33
já bydlím ve východních čechách a moc se mi tu líbí!!

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 15.10.1999

Copyright 2000-2023 © Luděk Šorm