Návrat na hlavní stranu

Jan Haluza mezi oceněnými osobnostmi Zlínského kraje roku 2006

Ve středu 21. března 2007 se uskutečnil ve zlínském divadle slavnostní večer, jehož součástí bylo vyhlášení výsledků ankety Osobnost roku 2006 ve Zlínském kraji.

Do ankety, kterou vyhlásil krajský úřad, bylo krajskými zastupiteli, novináři i širokou veřejností nominováno 18 osobností, které hodnotilo a konečné pořadí stanovilo taktéž 18 hodnotitelů. Deset nejúspěšnějších osobností pak bylo vyhlášeno právě na zmíněném večeru.

Mezi nejúspěšnějšími deseti osobnostmi jsme s radostí uvítali nejen jméno známé a oblíbené zpěvačky Jarmily Šulákové (získala 5. místo) a uherskobrodského primáše Lubomíra Málka (8. místo), ale také světoznámého cestovatele Miroslava Zikmunda (3. místo) nebo divadelního režiséra Jana Antonína Pitínského (6. místo).

Nejvíce nás však potěšilo 9. místo, které získal JUDr. Jan Haluza za rozvíjení folkloru a pomoc při pořádání dětského folklorního festivalu v Luhačovicích, i skutečnost, že oceněný J. Haluza dovedl při převzetí této pocty vtipně a neotřele zavzpomínat na svého svěřence Emila Zátopka, jemuž byl prvním a jediným trenérem!

ocenění

Celý slavnostní večer, na němž všem hostům k příjemné pohodě zpíval Ladislav Kendrl se svým Jazz Bandem, byl zakončen velkolepým rautem poté, co diváci dlouhým potleskem ocenili zásluhy Osobnosti roku 2006 Zlínského kraja, jíž se stal rektor Univerzity T. Bati ve Zlíně prof. ing. Petr Sáha.

Janíčkovi Haluzovi srdečně k získanému ocenění blahopřejeme

Text a foto: © František Synek
tel. 604 384 410

Jan Haluza
Jan Haluza
ocenění
Věra a Jan Haluzovi

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím 1 názor)
Dagmar Hilarová19.08.2008 v 20:54
Nevím, co se týče rozvíjení folkloru, ale nedávno jsem četla o panu Haluzovi článek v Reflexu, který mě moc potěšil. Tak si myslím, že by mohl být stejně tak dobře oceněn třeba za příklad dobrého křesťana - to je pro mě osobně ještě hodnotnější než celý moravský folklor dohromady - i když ten mám taky ráda.

DALŠÍ INFORMACE: HALUZOVÁ Věra
Zveřejněno 26.03.2007 v 22:58 hodin

Copyright 2000-2020 © Luděk Šorm