Návrat na hlavní stranu

Procházky historickým městem

Kdo zavítá do Nového Jičína, může využít nabídky informačního centra a vydat se s průvodcem za zajímavostmi našeho historického města.
Kdo zvolí procházku ve dne, seznámí se s historií Žerotínského zámku, barvitou minulostí budov novojičínského náměstí, prohlédne si město z věže radnice a zákulisí zrekonstruovaného Beskydského divadla. Pro toho, kdo má rád romantiku, bude asi lákavější večerní procházka městem, malebnými zákoutími historického centra opředeného pověstmi, prohlídka kostela Nanebevzetí Panny Marie a nádherný pohled z věže radnice na osvětlené město.
Naše procházky se pomalu stávají součástí výuky místních škol. Díky vstřícnosti vedení radnice se žáci dostanou do zasedací místnosti a do obřadní síně radnice.
V roce 1998 byli nejvzdálenější návštěvníci z Jihoafrické republiky. Bylo pro ně jistě krásným zážitkem, když byli po procházce městem přijati starostou a dokonce našli společnou zálibu - sborový zpěv. Tak si od nás odváželi nejen pěkné vzpomínky na historické město, ale také noty písní našeho nejznámějšího pěveckého souboru Ondráš.

Libuše Panáčová, IC Žerotínský zámek, Nový Jičín

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Asociace turistických informačních center (A.T.I.C. ČR)

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 08.01.1999

Copyright 2000-2024 © Luděk Šorm