Návrat na hlavní stranu

Grafenau - partnerské město Kašperských Hor

Městské kulturní a informační středisko Kašperské Hory se nemohlo zúčastnit členského fóra. Byli jsme pozváni na oslavy 625. výročí založení města Grafenau v Německu, které je partnerským městem Kašperských Hor.
Šestého května 2001 to už bylo deset let, kdy města Kašperské Hory a Grafenau podepsala smlouvu o partnerství. Město Grafenau je střediskem zimních sportů a známými vzdušnými lázněmi uprostřed rekreační oblasti v Bavorském lese.
Celá oslava začala slavnostní bohoslužbou v kostele, která byla celebrována pasovským biskupem Dr. F. X. Ederem. Poté následoval slavnostní oběd a účast ve slavnostním průvodu městem. V průvodu hrálo několik kapel, většina účastníků, včetně současných představitelů města byla oblečena v historických kostýmech, které představovaly nejrůznější postavy z německých dějin. Průvodu se zúčastnili i bavorští kupci na koních a provozy s koňmi. S průvodem jsme procházeli větší částí města a všude podél ulic bylo snad veškeré obyvatelstvo z Grafenau, které celý náš průvod doprovázelo potleskem. Po absolvování několikakilometrového průvodu městem jsme skončili na náměstí, kde potom pokračoval kulturní program až do večerních hodin.
My jsme tuto akci využili i pracovně. V červenci tohoto roku města Kašperské Hory a Grafenau pořádají akci nazvanou Soumarská karavana, a tak jsme společně mohli projednat další organizační záležitosti této netradiční oslavy - příchodu bavorských kupců.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 3 názory)


08.01.2002 v 21:05starý kelt

Byly to velmi hezké slavnosti. Bohužel se nedala
srovnat organizace a návštěvnost v Grafenau a
Kašperských Horách. V Grafenou na slavnostech by
se návštěvníci z Kašperských Hor dali spočítat na
prstech jedné ruky, zřejmě byla velmi malá informovanost mezi kašperskohorskými občany.


08.09.2001 v 15:15Simona Sládková

Určitě se k tomu jako povolanější vyjádří i kolegyně z Kašerských Hor. Já mohu přidat názor návštěvníka - bylo to pěkné i přes malé organizační zádrhele ( např. ozvučení náměstí). Byla bych ráda, kdyby se tato akce nějak pravidelně mohla opakovat. Třaba každoročně či 1x za 2 roky. Určitě je to pro mnoho lidí a zejména děti věc poučná a hlavně nám ukazující, že přeshraniční spolupráce není žádnou novinkou, ba naopak - ta tu byla v době, kdy tu ještě nebylo tak výrazné dělení na "my" a "oni". A to by bylo dobře obnovit.


04.09.2001 v 11:37Honza Černý

Píšete, že v červenci tohoto roku města Kašperské Hory a Grafenau pořádají akci nazvanou Soumarská karavana.... Uskutečnila se tato akce? Zveřejněte o ní nějaké informace. Nápad je to jistě velmi zajímavý.


DALŠÍ INFORMACE: Městské kulturní a informační středisko Kašperské Hory
Zveřejněno 01.06.2001 v 22:50 hodin

Copyright 2000-2024 © Luděk Šorm