Návrat na hlavní stranu

Námět k zamyšlení

V průběhu mezinárodního veletrhu cestovního ruchu Holiday World došlo k řadě jednání ohledně zveřejňování adres A. T. I. C. ČR.
Od prvních jednání v roce 1994 jsme došli k následným dohodám s Kartografií, Geomedií a Olympií Praha, Klubem českých turistů, SHOcartem Zlín a vydavatelstvím David a Soukup.
V regionálních turistických mapách a průvodcích budou zveřejňována místní informačnís třediska včetně regionálních, v autoatlase ČR minimálně regionální střediska, v autoatlase Evropy nám zatím chybí kontaktní adresa pro Českou republiku.
V současnosti probíhají v tomto smyslu jednání s Českou centrálou cestovního ruchu. Za každou uveřejněnou adresu garantujeme odběr za cca 4 tisíce korun v nákupních cenách.
Na valné hromadě v Kroměříži v dubnu 1999 bychom rádi tuto problematiku objasnili- Nejde rozšiřovat adresář do nekonečna a garantovat kvalitu turistických služeb našich středisek, pokud nedojde ve stanovách k "cehovní” ochraně členů A. T. I. C. ČR.
K přijímání nových členů z jednoho regionu se musí vyjádřit regionální střediska. Domnívám se, že je zcela nevhodné a dezorientující přijímat z jednoho města (místa) více než jedno infocentrum.
Věřím, že většina členů již pochopila, že nelze očekávat rozhodující pomoc od státní správy. Můžeme se stát silnou prosperující organizací pokud se tak budeme chovat a vzájemně spolupracovat.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Turistické a mapové centrum Jižní Čechy

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 15.03.1999

Copyright 2000-2024 © Luděk Šorm